اعتراضات مردم خوزستان سیاسی امنیتی است!؟

[ad_1]

هادی مسعودی:

?یکی از بزرگ ترین اشتباهات جمهوری اسلامی در مواجهه با اعتراضات مردمی، سیاسی دیدن ماجراست.

?در واقع سیاسی دیدن اعتراضات از جانب حاکمیت، کانال امنیتی نمودن قضایاست.

?تجمعات مردمی را ببینید، عده ای مظلوم مستضعف که صرفا برای استیفای حقشان اعتراض کرده اند را به گونه ای با عینک سیاسی رصد می کنند، که افراد باید قبل و حین و بعد تجمع صدبار بر حسن نیت و نداشتن سوءقصد و اعتقاد به نظام و ولایت و … اعتراف کند…

?جمعی آمده اند به خاطر بی آبی اعتراض، نظام فی الفور آنان را در پازل تضعیف نظام و ضدانقلاب دیده و حرکت صنفی-اجتماعی آنها را تبدیل به معضلی سیاسی-امنیتی می کند و با آنها معامله ضدنظام می کند؛ بدترین و شکننده ترین کار ممکن.

?نظام با اینگونه برخوردها خود، معترضین را به سمت واکنش های سیاسی سوق می دهد، معترضینی که صرفا برای احقاق حقوقشان(عمدتا اولیات زندگی) اعتراض کرده اند، زمانیکه چنین برخوردی را از نظام مشاهده می کنند، بسیار طبیعی است که به سمت ضدیت با کلیت نظام هول داده می شوند.

?شخص با خودش می گوید من برای اعتراض به یک “جزء” به پا خواستم، اما با یک “کل” مواجه شدم، پس ظاهرا از اساس همه با همند و سر یک سفره هستند و ….

?و اینگونه روند بسط مشکلات جزئی به دیگر ساختارها، در اذهان مردم کلید زده می شود…

?به حرکت اعتراضی کامیون داران نگاهی بیندازید؛ انقدر علیه حرکت اینان جوسازی شد و بزرگ نمایی صورت گرفت، که نماینده آنان از هر سه جمله، یک جمله اش ابراز ارادت به نظام و ولایت بود!

?بنده خدا دائما در حال اعتراف بود؛ به خدا ما انقلابی هستیم، ما رهبری را قبول داریم، ما به نظام عشق می ورزیم، ما برای شهدا قیام کردیم و …

?آخر چرا؟ دلیل این همه اعتراف چیست؟ خب اگر مطالباتش حق است(که غالباً هم حق است)، کاری کنید، اگر هم نه از مجاری قانونی اقدام کنید، چرا دمادم از او اعتراف می گیرید؟

?این از بدیهیات اصول انقلاب است، که در حکومت اسلامی هر فردی باید برای مطالبه حقوق از دست رفته اش قیام کند و فریاد بزند و مطالبه کند و استیضاح نماید، حال چه معتقد به نظام باشد چه نباشد، فرقی نمی کند؛ این منطق قرآنی است، دلیل ارسال رسل و انزال کتاب، قیام “ناس” برای تحقق عدالت اجتماعی است….لیقوم الناس بالقسط(25 حدید)

?ظلم در همه زمان ها و مکان ها قبیح است، همه جا و توسط هر کسی. و در جامعه اسلامی حق مظلوم باید تمام و کمال و بی لکنت زبان از حلقوم ظالم ستانده شود، هیچ قیدی هم بر مسلمان بودن یا نبودن مظلوم نیست، همین که مظلوم باشد کافی است برای اینکه نظام از حقش حراست نماید.

?خوانش سیاسی-امنیتی از تجمعات و اعتراضات صنفی، معلول استیلای نگاه های امنیت_محور بر تمامی ارکان های جمهوری اسلامی است. و این نگاه به قدری غلیظ است که اساساً “مردم” را به دیده “تهدید” نظاره می کند، مردم، همان ولی نعمتان انقلاب خمینی!

با این سرعت و دست فرمانی که داریم جلو می رویم، می رود تا امنیت بنشیند جای تمام آرمان های انقلاب اسلامی اعم از جمهوریت، عدالت و استقلال، و در نهایت این یعنی شکست نرم افزار انقلاب مقابل سخت افزار آن و به عبارتی جدایی مسیر انقلاب اسلامی از جمهوری اسلامی.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *