مجلس پیگیر درز اطلاعات از سوی توتال به قطری‌ها

[ad_1]

اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اینکه شرکت توتال اطلاعات میادین ایرانی را به‌ طرف قطری داده است، اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس صحت‌ و سقم درز اطلاعات محرمانه نفتی ایران به قطر از سوی توتال را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره وظیفه نظارتی کمیسیون انرژی مجلس گفت: این کمیسیون همه قراردادهای نفتی و گازی منعقد شده را بررسی و بر تمام مراحل اجرایی و عملیاتی نظارت می‌کند و شرکت‌های طرف قرارداد هم باید از فعالیت‌های خود گزارشی را به کمیسیون انرژی ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره اظهارات مدیرعامل شرکت توتال مبنی بر اینکه ما منتظر سیاست‌های ترامپ در قبال ایران هستیم تا در موضوع سرمایه‌گذاری در این کشور تصمیم‌گیری کنیم، گفت: کمیسیون انرژی مجلس به‌ عنوان کمیسیون تخصصی در حوزه انرژی، شروط شرکت توتال درباره انعقاد قرارداد با شرکت‌های ایرانی را بررسی می‌کند.

قره‌خانی با اشاره به اینکه اقدام توتال از محاکم بین‌المللی قابل‌تعقیب است، تصریح کرد: اگر تمام طرح‌ها و برنامه‌ها در اختیار رقیب اقتصادی و توسعه‌ای قرار بگیرد، ضررها و خسارت‌های جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *